Почетна Вести

Вести

Мицкоски: Прво убиство во Македонија на човек активно вклучен во изборната кампања, нервозата на СДС е видлива

Овие избори за жал ги одбележува едно грозоморно убиство. Носителот на листата советници во Кичево, Алит Абази подлегна на повредите во огнената престрелка која што се случи минатата недела. Ова убиство се одвива кога политичката кампања е во полн ек, вели генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Почина сограѓанин Албанец, кој беше вклучен и водеше […]

Земјоделците гневни на Љупчо Николовски: Зошто нè излажавте дека ќе ни дадете поголеми субвенции? (ВИДЕО)

Министерот за земјоделство во владата на Зоран Заев, Љупчо Николовски, се соочи со револтот на земјоделците. Тој денес излезе на терен, но производителите на ориз јасно му порачаа дека тој досега ги лажеше и веќе нема да му веруваат. Кога земјоделците сакаа да му постави прашање тој се обиде да избегне велејќи „Мора да одиме“. […]

Дали Куманово во 21 век ќе има тротоари!?

Жителите во Куманово секојдневно се движат по раскопаните тротоари во градот. Ситуацијата особено е лоша на зелениот пазар и не остава прв добар впечакот за градот како еден од поголемите во Македонија. Речиси е невозможно движење со велосипеди или на родители со мали деца. Кумановци со апел до локалните власти  – барем еден ден пешки […]