Спорт

Лига на шампиони: Ждрeпка за осмина-финалeто

По денешната ждрепка која се оддржа во Нион, познати се двојките кои ќе се борат за четврт-финале во најпрестижната европска лига, и тоа: Јувентус-Тотенхем Базел-Манчестер Сити Порто-Ливерпул Севиља-Манчестер јунајтед Реал Мадрид-ПСЖ Шахтјор-Рома Челси-Барселона Баерн Минхен-Бешикташ   Првите осмина-финални натпревари ќе се одиграат на 13 и 14 февруари, односно на 20 и 21 февруари, а реваншите се […]

Бенитез го одби Евертон

Шпанскиот фудбалски стручњак Рафаел Бенитез одби да стане менаџер на Евертон, објавија англиските медиуми. „Карамелите” му понудиле на Бенитез да го смени Роналд Кумман, но Шпанецот не се согласил. Евертон сака да го замени Холанѓанецот кој во летниот преоден рок донесе многу нови играчи, а тимот започна многу лоша сезона во Премиер Лигата и со […]

Вистинска фудбалска романтика: До пред некое време немал за копачки, а денеска е ѕвезда на Премиер лигата

Сиромашниот Бразилец од мал на сите им говорел: Кога ќе пораснам, ќе играм во најдобрата лига на светот. На Рикарлисон не му требаше долго да стане едно од изненадувањата во Премиер лигата, затоа што во дресот на Вотфорд со само 20 години во првите три натпревари даде три гола. Но, овој Бразилец има и интересна […]