kratovo

Џиновски глувци го освојуваат градот: Толку се големи што не можат да излезат од канта за ѓубре (ФОТО)

Последниве години, инвазијата на глувци веќе не е вест во Шведска, но самата величина „Гуливер меѓу глувците“, кој е фатен во Гетеборг неизбежно разбуди големо внимание меѓу Швеѓаните, пишуваат медиумите. Во последно време, глувците се хранат со големи количини органски отапд кој го фрлаат жителите на големите градови во Шведска, што е голем проблем и […]

Бенитез го одби Евертон

Шпанскиот фудбалски стручњак Рафаел Бенитез одби да стане менаџер на Евертон, објавија англиските медиуми. „Карамелите” му понудиле на Бенитез да го смени Роналд Кумман, но Шпанецот не се согласил. Евертон сака да го замени Холанѓанецот кој во летниот преоден рок донесе многу нови играчи, а тимот започна многу лоша сезона во Премиер Лигата и со […]

ВИДЕО: Овој настап на ТЛЗП за еден ден достигна повеќе од 250 илјади прегледи- еве зошто

Во вчерашното издание на емисијата „Твое лице звучи познато“ имаше интересен настап кој го насме целиот регон. Имено двајца мажи, Сефан Анџелковиќ и Леон, се најдоа во улога на Милица и Емина и ја изведоа „Лимонада„ а нивниот настап за само еден ден на Јутубе постигна повеќе од 140.000 прегледи. Погледнете зошто:  критерии ранжированияmoscou touristique