Почетна Спорт Лига на шампиони: Ждрeпка за осмина-финалeто
Лига на шампиони: Ждрeпка за осмина-финалeто

Лига на шампиони: Ждрeпка за осмина-финалeто

0
0

По денешната ждрепка која се оддржа во Нион, познати се двојките кои ќе се борат за четврт-финале во најпрестижната европска лига, и тоа:

Јувентус-Тотенхем

Базел-Манчестер Сити

Порто-Ливерпул

Севиља-Манчестер јунајтед

Реал Мадрид-ПСЖ

Шахтјор-Рома

Челси-Барселона

Баерн Минхен-Бешикташ

 

Првите осмина-финални натпревари ќе се одиграат на 13 и 14 февруари, односно на 20 и 21 февруари, а реваншите се на 6 и 7 март, односно на 13 и 14 март.

 

 обыск лобановскийначинающему работа

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *