Почетна Култура „Др’ж не дај“ на Денови на комедија во Куманово
„Др’ж не дај“ на Денови на комедија во Куманово

„Др’ж не дај“ на Денови на комедија во Куманово

0
0

Вечерва (13.10.2017) на „Денови на комедија“ – Куманово, кумановци ќе може да ја погледнат претставата која ни гостува од Нови Сад-Србија со наслов „Др’ж не дај“. Претставата е во режија на Маја Гргиќ, а во неа ќе настапат Соња Лештар, Татјана Ѓоревиќ и Никола Ивачков. Се работи за приказна за девојка од Црна Гора и момче од Војводина кои решаваат да стапат во брак, но не сакаат голема прослава. Меѓутоа нивните родители, едните „ традиционални“, а другите „фини и благородни“, не го делат нивното мислење. Па така мора да се организира свеченоста, торта, фустан, гости итн., што резултира со една комична ситуација.

Претставата започнува во 20:00.

 пляжи бали на картеyeella

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *