Почетна Регион Куманово (ВИДЕО) Димитриевски се попишмани! Немало урбана мафија во Куманово

(ВИДЕО) Димитриевски се попишмани! Немало урбана мафија во Куманово

0
0

Кадидатот за градоначалник на Куманово од СДСМ и ДУИ со коалицијата, Максим Димитриевски, на почетокот на својата кампања во интервју за локална телевизија, најави дека ќе се справел со урбаната мафија. Но, вчера, во последното негово интервју за друга локална телевизија изјави дека никогаш не го употребил зборот урбана мафија.

На кумановската јавност и останува да ги претпоставува причините за ова негово пишманење. Имајќи во предвид дека актуелниот градоначалник Дамјанановски последните денови активно се вклучи во кампањата на Димитриевски, може да се претпостави дека е направен некаков договор помеѓу нив двајца. Или пак само Димитриевски сфатил дека 5 години бил претседател на Советот на општина Куманово и директно учествувал со гласање за урбанистичките планови.

Зборот е збор

Зборот е збор!

Куманово е Македонски ГРАД 发布于 2017年10月11日

где лучшекупить схп револьвер в интернет магазине

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *